Poniżej znajdziesz mój subiektywny zestaw najlepszych darmowych aplikacji i stron w kategoriach wszelakich, nie tylko podróżniczych. Przedstawiam je w formie inspiracji, często z bardzo krótkim opisem. Jeśli Cię zaciekawi, to super, znajdziesz sobie bez trudu dłuższe opisy lub po prostu zainstalujesz i przetestujesz. Jak nie, to też super, gdyż nie mam żadnych umów z polecanymi podmiotami, ani nie uzyskuję w wyniku poleceń jakichkolwiek korzyści. Uważam jedynie, że wskazane usługi charakteryzują się wysoką jakością i zasługują na rekomendację, jak również chciałbym się podzielić z Tobą swoimi preferencjami, możliwe że choć jedna z nich przypadnie Ci do gustu i ułatwi czy umili Ci życie.
Artykuł będzie przeze mnie w miarę możliwości regularnie aktualizowany. Jeśli nie zgadzasz się z czymś, albo znasz lepsze usługi, daj znać w komentarzu. Nie próbuję nawet sugerować Ci, że znam wszystkie wartościowe rozwiązania w danej dziedzinie, przedstawiam jedynie te, które sprawdzaja się przy moim stylu podróżowania, lub spędzania wolnego czasu etc. Pojawią się też odpowiednio oznaczone propozycje, których sam jeszcze należycie nie miałem okazji przetestować, lecz wydają się obiecujące.
Prognoza różnych zjawisk pogodowych i naturalnych
Prognoza pogody
Dobrze wiemy jak to bywa z prognozami, szczególnie w górach, gdzie nawet ciężko o to kogokolwiek winić, ponieważ zmiany potrafią być tam po prostu na tyle lokalnie dynamiczne, że trudne do przewidzenia przez aktualne modele, przy niewystarczającej liczbie punktów pomiarowych. Mając to na uwadze, poniżej lista usług, które najlepiej sprawdziły się w bojach.
Meteoblue.com
Absolutny top prognoz pogodowych. Korzystam ze strony internetowej, aplikacja nie wyświetla godzinowych danych opadowych (przynajmniej w chwili pisania, albo tylko na moim telefonie).
Moje ulubione funkcje:
- Godzinowe dane opadowe! – podane jest prawdopodobieństwo opadów w % dla każdej godziny oraz ich przewidywana ilość w mm/h.
Używam do przewidywań opadów krótko i średnio terminowych. Gdy sprawdzasz na telefonie, musi być w pozycji poziomej, w przeciwnym wypadku nie widać godzinowych danych. - Radar i prognoza opadów! – prognoza opadów na najbliższe 2h oraz historia opadów ostatnich 3h, w skokach co 15min, między którymi można dynamicznie się przemieszczać.
Używam do obserwacji i przewidywania krótkoterminowych trendów opadowych.
Poza tym wartościowe są również: zdjęcia satelitarne z ostatnich 3h (do sprawdzania i przewidywania zachmurzenia), graficzny meteogram, temperatura odczuwalna, kierunek i siła wiatru


Windy.com (app)
Świetna wielofunkcyjna apka służąca jako radar pogodowy oraz prognoza pogody.
- Warstwa „Deszcz, burza” (bez wybierania szczegółowego „Opad deszczu”, „Świeży śnieg” czy „Burze”) – ukazuje wizualną prognozę opadów, burz i wiatrów na mapie, na najbliższe 10dni, w skokach co 1h z łatwym przemieszczaniem się między nimi.
Używam do długoterminowego przewidywania trendów opadowych i burzowych. Krótkoterminowo kilka razy mnie zawiodła, stąd przesiadka na Meteoblue. - Kamery internetowe w pobliżu – genialna opcja do sprawdzania aktualnych warunków zachmurzenia, śniegowych lub po prostu poglądowo. Należy kliknąć w oznaczone miejsce na mapie, które Cię interesuje, wtedy w lewym dolnym rogu mapy pojawi się miniatura widoku – tam znajdziesz pobliskie kamery internetowe. Ewentualnie, gdy klikasz na nieoznaczone miejsce np. środek lasu i pojawi się wartość liczbowa opadów lub inna w zależności od wybranej warstwy – kliknij „strzałkę w dół” umieszczoną obok liczby. Wtedy pojawi się widok, gdzie interesuje Cię lewy, dolny róg mapy jw.
Mountain-forecast.com
Świetna witryna do sprawdzania warunków pogodowych na szczytach górskich. Temperatura, zachmurzenie, siła wiatru itd. na szczycie mogą się znacznie różnić od tych prognozowanych dla miasteczek leżących nawet całkiem blisko, lecz na dużo niższej wysokości. Minusem jest dość przeciętna baza szczytów, ograniczająca się jedynie do głównych z nich.
Używam jako dodatek do wyżej wymienionych usług, szczególnie gdy planuje nocleg w okolicach szczytu lub na.
Meteo ICM (app)
Prognoza pogody po prostu.
Używam sporadycznie na terenie Polski dla porównania z wyżej wymienionymi. Doceniam czytelny meteogram.
Blitzortung Lightning Monitor (app)
Radar burzowy. Ukazuje historię wyładowań (nawet do 240min wstecz, lecz 120min wydaje mi się wystarczające) i ich ilość na mapie o siatce minimalnie 5x5km. Nie testowałem jeszcze w prawdziwym boju, ale bazując na rekomendacjach, jeden z najlepszych radarów burzowych – mam wielkie nadzieje co do niego.
Prognoza zorzy polarnej
My aurora forecast (app)
Niezbędna (podobno) apka przy pościgach za zorzą. Najważniejsze prezentowane informacje to: prawdopodobieństwo ujrzenia zorzy w % ( najbliższe 30min w krokach co 5min); krótko i długoterminowe prognozy aktywności geomagnetycznej nad danym miejscem; mapka wizualizująca aktualny zasięg zorzy na Ziemi.
Pozycja Słońca
Sun Position, Sunrise, and Sunset Demo (app) [by Stonekick]
- Apka wizualizuje na mapie kątowe położenie słońca względem dowolnej lokalizacji. Niby wiesz gdzie jest wschód, ale gdzie dokładnie wzejdzie słońce, to nie jest takie oczywiste.
- Pozwala też nałożyć drogę słońca w widoku live przez aparat fotograficzny w telefonie. Czyli możemy rozejrzeć się i zobaczyć czy rano góra zasłoni nam słońce czy też poranne promienie będą padać na namiot – genialne!
- Dodatkowo m.in. dane na temat złotych godzin – coś dla fotografów.
Gwiazdozbiory, planety i inne
Sky Map (app)
Świetna apka do obserwacji nocnego nieba. Kierujesz telefon tam gdzie patrzysz i na wyświetlaczu pojawiają Ci się zaznaczone gwiazdozbiory, gwiazdy, planety, gromady gwiazd – dowolną opcje można oczywiście wyłączyć.
Z konkurencyjnych apek jest jeszcze Stellarium, lecz o bardziej edukacyjnym charakterze, z rysunkami w tle konstelacji… preferuję Sky Map – prostsza.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, (ISS), „flary Iridium” i inne
ISS Detector (app)
Chcesz zaobserwować przelatującą ISS nad głową (jako punkt na niebie) albo ujrzeć jasny rozbłysk słońca od satelity należącego do dawnego systemu Iridium – tzw. flarę Iridium? Ta apka jest dla Ciebie. Poza tym prezentuje na bieżąco pozycję ISS oraz umożliwia obserwację Ziemi na żywo z kamery umieszczonej na ISS.
Chmury – baza wiedzy
https://alertpogodowy.pl/podstawowe-rodzaje-chmur/
Świetna strona skąd można zaciągnąć graficzne, skrótowe info o chmurach i bawić się później samemu w meteorologa.
Nawigacja
Locus Map 4 (app)
Niezawodna. Jeden z filarów moich podróży. Najważniejsze:
- Po prostu najwygodniejsze mapy online i offline w aplikacji. Ichnie mapy, czyli LoMaps, bazują na OpenStreetMap. Są bardzo dokładne – niewiele jest wyrazistych leśnych ścieżek, których nie znajdziesz na tych mapach. Ponadto wyświetlają poziomice, szlaki, sklepy, knajpy, stacje benzynowe, ujęcia wody pitnej, WC, przystanki – jednym słowem wszystko co potrzebne.
- Możesz wgrać również własne mapy jak i ślady w gpx.
- Można oczywiście planować własną trasę. Odległość, suma podejść i zejść jest, ale profil wysokościowy dopiero w płatnej wersji.
- Mapy najlepiej ściągnąć, aby móc używać offline w trybie samolotowym z włączoną lokalizacją. Dwie pierwsze mapy LoMaps w gratisie, dalej trzeba płacić, ale bardzo nieznacznie lub zakładać nowe konta.
Używam ją głównie jak zwykłą mapę papierową, tyle że ze znacznikiem aktualnej pozycji. Podczas Trawersu Pirenejów via HRP (więcej o HRP tutaj) miałem wgrany ślad gpx. Od czasu do czasu obliczam odległość i przewyższenia planowanej trasy.
Mapy Google
Każdy zna, ale nie każdy wie jak używać w pełni. Kilka niebanalnych funkcji lub zastosowań:
- Warstwa street view – fantastyczna do sprawdzania potencjalnych widoków, jakości terenu i szlaku, możliwości rozbicia namiotu itd. Kiedyś ograniczała się głównie do terenów wokół ulic, dziś z każdym dniem przybywa zdjęć panoramicznych szczególnie na uczęszczanych szlakach.
- Wyznaczanie odległości między punktami po linii prostej lub łamanej (nie po ścieżkach, szlakach czy ulicach). Jak to zrobić:
Prawym przyciskiem myszy kliknij w miejsce na mapie, z którego chcesz mierzyć odległość. Pojawi się menu, wybierz w nim „zmierz odległość”. Następnie kliknij lewym przyciskiem w miejscu, do którego chcesz zmierzyć. Możesz klikać lewym dalej, dodając kolejne punkty. Na komórce przytrzymujesz palec dłużej w miejscu, które Cię interesuje np. w środku lasu lub klikasz na miejsce oznaczone na mapie. Pojawi się na dole menu, z poziomą „belką” na górze, rozwijasz menu ciągnąc za „belkę” w górę. Znajdujesz opcje „zmierz odległość” i klikasz w miejsce, do którego mierzysz. - Więcej niż 10 punktów w wyznaczonej trasie (tylko na komputerze) – klikamy w pasek adresu w przeglądarce, przemieszczamy w prawo kursor aż do pierwszego znaku „@”. Przed nim wpisujemy 2 następujące znaki „+/” (plus i ukośnik), po czym klikamy „enter”. Pojawia się wtedy nowe pole dla kolejnej destynacji. Linia trasy nie jest widoczna, ale gdy wybierzemy nasz nowy punkt, linia pojawi się na nowo. Operację można powtarzać dla kolejnych punktów.
Mapa turystyczna (app)
Wygodna aplikacja do nawigacji i wyznaczania tras z uwzględnieniem profilu wysokości, jeśli podróżujesz głównie po szlakach polskich, ale i sporej części tras czeskich oraz słowackich.
Fatmap (app)
Zjawiskowy bajer. Wygląda na apke dużo dokładniejsza niż Google Earth. Pozwala zobaczyć ukształtowanie terenu w 3D. Dodatkowo z grubsza którędy biegnie szlak, gdzie są strumienie, co widać ze szczytu etc. Posiada bazę szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich.
Póki co niesprawdzona w poważnym boju.
Planowanie wypraw pieszych
Wikiloc
To witryna zawierająca zbiór śladów GPS wgranych przez użytkowników, wyświetlanych na mapie, zwierających m.in. całkowitą odległość i profil wysokościowy. Dobre narzędzie do inspiracji lub do sprawdzania możliwości pokonanie danego obszaru lub określonych trudności terenowych – jeśli ktoś przeszedł, to da się 🙂
https://pl.wikiloc.com/
Waymarkedtrails
To witryna z potężną bazą szlaków z całego świata, głównie jednak europejskich. Można znaleźć tam trasy piesze, konne, rowerowe, mtb. Dostępne są podstawowe informacje o wybranej trasie oraz opcja ściągnięcia jej śladu w GPX i KML. Brak możliwości jakichkolwiek modyfikacji własnych czy pomiarów odległości. Wspaniała przy szukaniu inspiracji i zgrubnym planowaniu. Poniżej link do witryny z aktywnymi szlakami pieszymi.
https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=6.0/41.5759/-1.4309
Wikipedia
Można skorzystać we wstępnej fazie poszukiwań inspiracji.
- Szlaki długodystansowe na świecie:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_long-distance_footpaths - Szlaki długodystansowe GR (Grande Randonnée):
https://en.wikipedia.org/wiki/GR_footpath
Loty i transport lądowy
Google flights
Nie cierpię wyszukiwarek lotów, więc może nie jestem obiektywny. Za to Google Flights robi wszystko poprawnie. Znajduje najniższe ceny, umożliwia ich monitorowanie, pozwala wyszukiwać loty z jednego lotniska na wszystkie lotniska w danym kraju, lub z maksymalnie siedmiu konkretnych lotnisk do maksymalnie siedmiu innych. Najważniejszą jednak w mojej ocenie jest opcja szybkiego przeglądnie kalendarza z zaznaczonym najtańszym lotem danego dnia. Jeden minus to brak możliwość uwzględnienia bagażu rejestrowanego w cenach. Nie jest jednak nieomylny i warto niestety używać dla sprawdzenia jakiejś drugiej wyszukiwarki, przykład poniżej.
(Jak się dostać do Google Flights? Wpisz byle co w wyszukiwarce i enter, następnie pod polem do wyszukiwania kliknij „Więcej”, wybierz „Loty” i voila)

Azair.eu
Sprawna wyszukiwarka pozwalająca szybko znaleźć tanie połączenia dla kierunków europejskich, azjatyckich i okołośródziemnomorskich. Od Google Flights bywa czasem skuteczniejsza w propozycjach lotów na mniejsze lotniska, szczególnie tanimi liniami z kilkoma nieintuicyjnymi przesiadkami. Jeśli lecisz jedynie z bagażem podręcznym, to zdecydowanie warto użyć. Zdarza się jednak, iż ceny dotyczą już wyprzedanych lotów. Zatem minusik za czas aktualizacji.
https://www.azair.eu/
Flightconnections
Absolutnie genialna strona umożliwiająca wizualizację wszystkich możliwych połączeń z wybranego lotniska. Niezastąpiona, gdy szukamy pomysłów skąd można tanio polecieć w dane miejsce. Ustawiamy nasze teoretyczne lotnisko docelowe jako lotnisko, z którego wylatujemy i otrzymujemy wizualizację wszystkich połączeń z tegoż lotniska. Później kilka wybranych (max 7) wklepujemy w Google Flights i gotowe. Szkoda, że wiele funkcji aktywnych jest tylko w wersji płatnej.
https://www.flightconnections.com/

Rome2rio.com i omio.com
Bardzo zacne wyszukiwarki połączeń. Prezentują od razu wszystkie rodzaje połączeń tj. autobusowe, kolejowe, samolotowe a nawet promowe (tylko rome2rio).
Używam zwykle do zgrubnego porównania różnych środków transportu. Często m.in. gdy mam do pokonania relatywnie krótki odcinek trasy za granicą, a nie jestem pewien czy autostop będzie czasowo efektywny.
https://www.rome2rio.com/
https://pl.omio.com/
Alternatywna żywność
Jimmy Joy i Huel
Pełnowartościowe odżywczo substytuty normalnego jedzenia w postaci proszku, który należy zalać wodą i dokładnie wymieszać w shakerze. W zależności od personalnych preferencji uzyskujesz mniej lub bardziej wodnisty napój podobny do shake’a. Jeśli ktoś nie jest purystą żywnościowym, polecam, można się żywić w ok. 90% tym przez cały miesiąc na wyprawie, dorzucając nieco słodyczy. Używałem Jimmyjoy’i, ok. 500-600g proszku dziennie wystarczy, choć wszystko zależy od intensywności wysiłku wpływającej na ilość spalanych kalorii.
https://jimmyjoy.com/products/plenny-shake
https://pl.huel.com/
Podcasty
Wydarzenia na świecie
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka
Komentarze, rozmowy, relacje na temat aktualnych wydarzeń na świecie. Umożliwia zorientowanie się w sprawach innych niż tylko nasze polskie, polityczne piekiełko.
https://raportostanieswiata.pl/ – tutaj strona główna, a słuchać możesz na różne sposoby, pewnie masz jakiś swój ulubiony.
Filozofia
Philosophize This! (ang)
Wciągający przegląd filozofii od Talesa i Sokratesa do Nicka Bostroma. Monolog prowadzącego (ok. 30min/odcinek) w świetnym stylu, inteligentnie, ale przystępnie i z humorem. Tylko wybrane, najciekawsze poglądy każdego, a nie mnóstwo nieistotnego bełkotu. Słuchaj od pierwszego odcinka, albo wcale. Tu lub tu, albo gdzie wolisz:
https://www.philosophizethis.org/podcasts
https://philosophizethis.libsyn.com/
Fantasy Premier League (FPL)
FPL Wire (ang)
Najlepszy anglojęzyczny podcast o FPLu, kropka. Trzech gości prezentuje w zasadzie trzy nieco odmienne style gry, lecz wszystkie poparte dogłębną analizą. Dużo statystyk, analiz i przewidywań.
Zamiast podcastu można również na YT:
https://www.youtube.com/c/TheFPLWireFantasyPremierLeague
Angry Transfers
Mój ulubiony polski podcast (czekamy na powrót Gruwwy i może stworzenie trio zamiast duetu?). Garret z Kubą Podgórskim robią robotę. Jest luz i dystans, jest humor, ale i merytoryka oraz statsy z rękawa, idealne do kawki czy herbatki.
Podróże – usprawniacze
Splitwise (app)
Po wspólnym wyjeździe lub wspólnym czymkolwiek, wiadomo kto i ile zapłacił i komu trzeba oddać. Oczywiście jeśli osoby wprowadziły swoje płatności, a nie wyrzuciły paragon i zapomniały. Wtedy ich strata. Przy zaznaczeniu opcji „Simplify group debts” apka automatycznie redukuje liczbę transakcji między członkami grupy potrzebnych do spłaty należności.
Tłumacz google (app)
Aplikacja tłumacząca tekst lub wypowiedz na inny język. 3 kluczowe funkcje:
- Funkcja rozmowy – wypowiada Twoje zarejestrowane na żywo zdanie tuz po jego zakończeniu w innym języku. Następnie należy przycisnąć znów przycisk rejestracji głosu i można mówić dalej.
- Tłumaczenie słów widocznych na zdjęciu – można zrobić przykładowo zdjęcie menu i uzyskać obraz z przetłumaczonymi nazwami dań z obcego języka. Nie jest bezbłędna, ale ma potencjał.
- Tłumaczenie offline – po „ściągnięciu danego języka” niepotrzebny jest nam internet do tłumaczenia.
Snapseed (app)
Apka służąca do poprawy jakości Twoich zdjęć. Nie ogarniam nawet 1/100 z opcji, ale mimo wszystko wydaje się dość intuicyjna, jeśli tylko ktoś zechce zagłębić się w szczegóły. Nie jestem fanem większego „podkręcania zdjęć”, lecz czasem fotka naprawdę nie wyjdzie tak dobrze, jak widzi to oko, wtedy można jej leciutko pomóc.
Wifi map (app) [by WiFi Map LLC]
Apka która pozwoli Ci znaleźć niedaleko darmowe, otwarte wifi. Zdarza się, że zna hasła także do tych chronionych. Umożliwia również pobranie mapy offline, aby móc szukać źródła internetu… no właśnie, bez internetu.
Pocket (app)
Świetna apka do magazynowania wszelakich artykułów czy treści internetowych, umożliwiająca ściągnięcie ich zawartości i efektywnie przeczytanie ich później.
Używam w fazie przygotowania do podróży jako zbioru wszystkich ciekawych informacji, na temat kraju, szlaku, miejsc wartych odwiedzenia, należących głównie do dwóch następujących kategorii „do przeczytania na później” lub „istotnych/ nie do zgubienia”. Sprawdza się również w codziennym życiu, gdy natknę się na coś ciekawego w internecie, a nie mam czasu przeczytać w danej chwili.
Noclegi na dziko
WikiCamp (app)
Nie mam zwykle problemu ze znalezieniem miejsca do rozbicia namiotu na dziko, ale słyszałem wiele dobrego o tej apce i muszę przyznać, że wygląda rozsądnie, może komuś się przyda. Gdy będę w potrzebie, przetestuję w boju.
Park4night (app)
Podobno legendarna apka dla podróżujących kamperem lub vanem, ułatwiająca znalezienie darmowego lub płatnego miejsca do zatrzymania na noc. Widzę niestety, że nie wszystkie miejsca są dostępne dla użytkowników darmowej wersji, stąd mieszane uczucia – będę testował, gdyż parkingi to również świetne miejsce do bezpiecznego rozstawienia namiotu, gdy brak alternatyw.
Gry
Board Game Arena
Setki planszówek kompletnie za darmo. Tryby Areny i cykliczne turnieje. Ale co? Planszówki w necie? Herezja! No nie wiem, po prostu inaczej i o ile szybciej niż normalnie.
https://boardgamearena.com/lobby
Logic Games (app)
Dziesiątki gier logicznych za darmo. Najlepsze według mnie: Parks, Walls, Skyscrapers, Nurikabe, Lighten Up, Branches.
Zagadki
Braingle
Epicki zbiór wszelakich zagadek. Głównie polecam wejście w Brain Teasers i ustawienie odpowiedniego filtra, po zorientowaniu się, jaki rodzaj łamigłówek Wam odpowiada.
https://www.braingle.com/
Pazyl
Podobnie jak wyżej – tony zagadek. Na uwagę zasługuje 18-to poziomowi cykl dość niebanalnych, zróżnicowanych zagadek dla wytrwałych, o nazwie TECAK.
http://www.pazyl.pl/index.php
Kursy online darmowe i płatne
EDX i Coursera (ang)
Znakomite platformy z wszelakimi kursami od psychologii po programowanie.
https://www.edx.org/
https://www.coursera.org/
FPL
Kilka może szerzej nieznanych serwisów, które potrafią poratować statystyką, plotką czy legitną informacją.
Fbref
Taka ilość statystyk, której nie przetrawisz przez rok 😉 Podlinkowane od razu do Premier League.
https://fbref.com/en/comps/9/stats/Premier-League-Stats
SoccerSTATS
Statystyki dla zespołów z wszystkich istotnych lig świat.
Używam głównie do szybkiego rzucenia okiem na procentowe wartości CS (Clean sheets), FTS (Failed to score), Goals scored per match, Goals conceded per match – home/away/total. Przydatny również do szybkiego przeglądania strzelców bramek w każdym meczu oraz wizualizacji wyników wybranego zespołu i poszukiwania trendów jak chociażby ten Arsenalu vs Top3, na grafice poniżej.
Link do statystyk Premier League:
https://www.soccerstats.com/latest.asp?league=england

News Now
Serwis gromadzący linki do informacji na każdy temat.
Używam głównie, gdy poszukuje informacji na temat jakiegoś gracza, jego zdrowia, wypowiedzi na jego temat, ocen występu, czegokolwiek co pomoże mi podjąć decyzję np. odnośnie transferu. Można wybrać dowolny zespół, trenera czy gracza i przeglądać linki, w których został wspomniany. Sporo niestety niskiej jakości newsów, więc trzeba się zorientować, w co nie klikać.
Link do info z Premier League:
https://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Football/Premier+League

FotMob (app)
Super darmowa apka do śledzenia na żywo meczów. Mój nowy nabytek. Najważniejsze funkcje, którymi mnie zdobyła:
- Statystyki dla drużyn na żywo takie jak: xG, open play xG, xGOT
- Zaznaczone punkty, z których padły strzały, wraz z przybliżonym torem lotu piłki
- Mnóstwo statystyk dla graczy łącznie z tymi istotnymi dla fantasy jak xG, xA, strzały itd.
- Uproszczona wizualizacja położenia piłki na boisku wraz z opisem zagrań np. podanie, odbiór, strzał etc., przydatne jeśli ktoś nie może oglądać samego meczu.
Inne sprytne apki
Shazam
Zaciekawiła CIę muzyka, która leci w lokalu, albo na imprezie, lecz nie wiesz jak się nazywa? Shazam Ci powie, jeśli tylko dasz mu posłuchać. Poza tym będzie pełnił rolę biblioteczki utworów, które niedawno wpadły Ci w ucho.
Google Lens (app)
Podoba Ci się lampa w lokalu, albo czyjeś buty, ale wstydzisz się zapytać? Zrób zdjęcie przedmiotu przy użyciu apki Google Lens, która w kolejnym kroku postara się wyszukać w internecie Twój wymarzony produkt. Następnie przedstawi Ci informacje o nim, a czasem i cenę.
Vivino (app)
Podobnie jak Google Lens, tyle że apka ogranicza się do win. Jeśli nie wiesz jakie wino wybrać w sklepie, zrób fotkę butelce-kandydatce i zapoznaj się z ocenami oraz opiniami użytkowników na temat rozważanej przez Ciebie marki.
Calibre (aplikacja na komputer)
Znakomita aplikacja umożliwiająca czytanie na komputerze wszelakiej maści ebooków, oraz konwersję ich do formatów czytelnych dla Twojego czytnika ebooków.
Cupace
Apka pomoże Ci w prosty sposób wyciąć czyjąś twarz z jednego zdjęcia i wstawić do drugiego. Nie ma co ukrywać, głównie dla żartu i festynu.
Do kursów: Skillshare 😉
Nie wiem czy nie było czy przegapiłam, ale może kategoria kursy językowe? Duolingo, Babbel
Dzięki za propozycje, będę testował 🙂
Nie, nie przegapiłaś. Kategorię o kursach językowych chętnie bym dorzucił, ale prawda jest taka, że sam nie znalazłem aplikacji, którą mógłbym w 100% polecić, zawsze natrafiam na coś, co utrudnia mi korzystanie (np. opłaty), albo nudzi, prowadząc do zaprzestania korzystania z danej apki (tak było również z Duolingo).
Do stron które pomagają wyszukiwać loty myślę że warto dodać azair.eu. Można w łatwy sposób znaleźć najtańsze loty w interesujące nas kierunki.
Dzięki!
Wypadła mi z głowy, a faktycznie ma swoje plusy, szczególnie gdy lecimy jedynie z bagażem podręcznym, albo nie przeszkadzają nam przesiadki.
Już dodane.